Aké magnézium užívať a kedy? Denný čas nie je až taký zásadný.

Mnoho ľudí si kladie otázku, aké užívať magnézium. Skôr než čas, hrá rolu pravidelnosť.

Aké magnézium užívať a kedy? Denný čas nie je až taký zásadný.

Čo vieme o horčíku?

Tento prvok je s nami už skutočne dlho. Už v 17. storočí sa pod pojmom horká soľ používal na riešenie najrôznejších zdravotných problémov. Horčík, čiže magnézium, potrebuje každá bunka nášho tela. 

Na čo je dobrý horčík?

 • Podieľa sa na kontrakcii a relaxácii svalov
 • Je dôležitý pre kvalitu kostí a zubov
 • Má pozitívny vplyv na nervový systém
 • Podieľa sa na znižovaní miery únavy a vyčerpania
 • Hrá rolu pri syntéze bielkovín a mnohé ďalšie.

Horčíka môžeme mať málo

Uvádza sa, že väčšina ľudí môže mať nedostatok magnézia. Dôvodov je viac: potraviny chudobnejšie na magnézium, nedostatočný jedálny lístok v kombinácii s tým, že máme zvýšené nároky na jeho príjem. Stres, psychické vypätie, ale aj zvýšená fyzická aktivita počas práce alebo športu zvyšujú potrebu tela na príjem horčíka. 

Odporúčame preto snažiť sa o pestrý jedálny lístok a horčík doplňovať aj v tabletách. 

Aké magnézium užívať? 

Často sa hovorí, že ak je vaším cieľom podporiť pohybový aparát a doplnenie horčíka pre svaly a kosti, je lepšie užívať ho ráno. A ak vám ide viac o skvalitnenie spánku a navodenie psychickej pohody, mal by sa horčík pre nervový systém užívať večer. Nikdy sa dostatočne nevyhodnotilo, do akej miery je toto uvažovanie správne. V každom prípade ale nemôžete nič pokaziť. 

Oveľa zásadnejšie je ale orientovať sa na pravidelnosť užívania. Ten, kto si dá magnézium nárazovo párkrát do mesiaca, nemôže očakávať veľké výsledky. Nemá zmysel dať si veľkú dávku. Rovnako ako pri iných vitamínoch a mineráloch tu platí, že je dobré nezabúdať a horčík si dopriať každý deň v odporúčanej dávke. 

Čo sa podceňuje? 

Pitný režim! Aj keď je všeobecne známe, že sa majú výživové doplnky dostatočne zapíjať, nie každý to dodržiava. A je to veľká škoda. Vďaka vode sa môžu tablety rozpustiť a uvoľniť do tela účinné látky. Keď je náš organizmus dobre hydratovaný, dostanú sa živiny skutočne do každej bunky v tele. Ako základnú a hlavnú zložku pitného režimu odporúčame čistú vodu.FlexiMed balení

FlexiMed

Nový prípravok pre zdravé kĺby
Vyskúšajte ZADARMO*

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa