Hľadáte produkt, čo obsahuje kolagén z prírodných zdrojov?

Pri starostlivosti o naše kĺby by sme sa mali zameriavať nielen na vitamíny a minerály, ale aj na stavebnú hmotu - kolagén. Kedy sa z tela začína vytrácať, a aký prírodný produkt, čo obsahuje kolagén, je najefektívnejší?

Hľadáte produkt, čo obsahuje kolagén z prírodných zdrojov?

Kolagén tvorí štruktúru šliach, väzov a chrupaviek

Zaisťuje ich pevnosť, pružnosť a odolnosť. V našom tele sa prirodzene vytvára predovšetkým v mladosti - s vekom produkcia kolagénu klesá. Spoznáme to ľahko - koža je povolená a stráca pružnosť, a začínajú sa objavovať problémy s pohybom. Paradoxom je, že čím sme starší, tým viac kolagénu by telo potrebovalo. Kvôli tomu je dobré nájsť si vhodný produkt, čo obsahuje kolagén v tej najprirodzenejšej podobe pre náš organizmus. Doprajeme si tak v podstate stavebnú hmotu pre naše kĺby.

Rôzne typy kolagénu

Existuje asi 20 typov kolagénu podľa toho, v akej oblasti tela sa vyskytuje. Podľa toho je dobré ho aj dopĺňať - ak nám ide o kĺby, nemá veľký zmysel používať produkt, čo obsahuje kolagén na pleť. Pohybový aparát potrebuje kolagén II. typu. Ten pochádza z živočíšnych zdrojov, a je spracovaný tak, aby sa maximálne zúžitkoval tam, kde má.

Na bravčové koleno nespoliehajte

Medzi ľuďmi koluje hneď niekoľko mýtov - napríklad, že gumové medvedíky a vývar z bravčových nožičiek sú skvelé na kĺby. Pravdou je, že kolagén obsiahnutý v potravinách sa skladá z 90% z vody. Museli by sme jesť bravčové koleno 3x denne, a to dlhodobo, aby sme získali dostatok kolagénu. Rozdiel oproti doplnku stravy, čo obsahuje kolagén, je v jeho samotnej podobe. Profesionálne výrobky totiž obsahujú hydrolyzovaný kolagén - je upravený tak, aby sme získali poriadnu dávku v jednej kapsule.

Rybia kostná múčka - prírodný produkt, čo obsahuje kolagén telu prirodzený

A okrem neho vysoký obsah vápnika a fosforu. Táto trojka sa stará o štruktúru kostí a pružnosť chrupaviek. Dá sa povedať, že je to superprodukt na kĺby. Rybia kostná múčka je navyše úplne prírodným produktom - skutočne ide o rozomleté rybie kosti. Je dobre známe, ako sú ryby zdravé, a že by sme ich mali jesť trikrát týždenne. Nie tak často sa hovorí o rybej kostnej múčke. Výhodou je, že účinné látky sú pre naše telo úplne prirodzené, a vďaka tomu sa skvele vstrebávajú.


Zaujala vás práve rybia kostná múčka kolagénom, vápnikom a fosforom? Potom sa zamerajte na FlexiMed. Je to veľmi komplexný produkt plný vitamínov, minerálov a ďalších živín pre pohybový aparát.

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový prípravok pre zdravé kĺby

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa