Obnova chrupavky v kolene – čo jesť, aby mala potrebnú výživu?

Hovorí sa, že vek je len číslo. Lenže práve toto číslo si naše telo veľmi dobre pamätá a s každou ďalšou dekádou vie, že už mu nie je také mladé ako kedysi. Medzi najviac namáhané časti tela patria bezpochyby kĺby. Obnova chrupavky v kolene si vyžaduje konzumovať veľa živín a my sme ich spísali:

Obnova chrupavky v kolene – čo jesť, aby mala potrebnú výživu?

Kĺbová chrupavka funguje ako nárazník 

Kĺbová chrupavka je hladké, tuhé a modrasté tkanivo, ktoré ruka v ruke s vnútrokĺbovou tekutinou zabezpečuje hladký pohyb všetkých našich končatín v kĺboch. Minimalizuje trenie a rozkladá záťažovú váhu rovnomerne na kosť, ktorá sa nachádza pod ňou. Môžeme ju prirovnať k vankúšiku alebo nárazníku. 

Prečo je časom pohyb problém? 

Väčšinou je dôvodom nadmerné opotrebovanie kĺbovej chrupavky. Stenčí sa, oslabne a stratí pružnosť. Čím sme starší, tým náročnejšia je obnova chrupavky v kolene (ale aj kdekoľvek inde) na prísun živín. Práve bohatá výživa pomôže k tomu, aby boli chrupavky pekne silné a odolné. 

Od čoho závisí obnova chrupavky v kolene 

Asi to pre vás nebude nič nové, ale aj v tomto prípade hrá svoju úlohu správna životospráva. Telo vám bude vďačné, ak bude mať dostatočný prísun vápnika, bielkovín a vitamínov. Každé nadbytočné kilo je pre kosti aj kĺby niekoľkonásobnou záťažou. Preto by bolo dobré rozlúčiť sa nadváhou, ak vás trápi. Pravidelný pohyb a správne vykonávané cvičenia sú tiež fajn. 

Tlačenka a gumení macíkovia? Na všetkom je trochu pravdy 

Alebo ako je to s tou jaternicou a gumenými medvedíkmi, pomôžu na kĺby? Ako sa to vezme. Potraviny obsahujúce želatínu sú bohatým zdrojom bielkovín, ktoré sú potrebné pre stavbu kolagénu. A práve tento kolagén je základným prvkom spojivových tkanív v pohybovom aparáte. V tele sa od určitého veku tvorí minimálne alebo vôbec. Preto je potrebné ho do tela doplniť. Ale museli by ste zjesť kilá gumových cukríkov a bravčových kolien, aby ste získali potrebné množstvo živín, ktoré obnova chrupavky v kolene potrebuje. 

Lenže nie je kolagén ako kolagén. V potravinách aj výživových doplnkoch nájdete bravčový kolagén, morský kolagén, hovädzie kolagén alebo aj rôzne kombinácie. Niektorý ale pôsobí hlavne na pleť, iný skôr na kĺby. Kolagén je veľmi dôležitá látka nielen pre pohybový aparát, ale vždy pátrajte po zdroji kolagénu, ktorý konzumujete, a či sa hodí práve na váš problém. 

Dajte si kĺbovú výživu 

Doprajte svojim kĺbom výživu presne na mieru. Viete, čo by mala obsahovať? 

 • glukozamín 
 • kolagén (II. typu) 
 • vitamín C 

Možno vás céčko prekvapí, ale je nenahraditeľným pomocníkom pre prirodzenú tvorbu kolagénu pre zdravé chrupavky, cievy a kosti. Keď pridáte vápnik a vitamín D3, vaše chrupavky aj pohybový aparát budú oplývať blahom. 

Nemusíte si každé ráno naordinovať porciu jednotlivých vitamínov. Siahnite po efektívnom a osvedčenom prípravku od vašej obľúbenej značky. Aby ste mali dávkovanie ľahšie, všetky dôležité vitamíny a minerály pre pohybový aparát sme v tom najlepšom možnom pomere pripravili do produktu FlexiMed, tak ho vyskúšajte, nech je váš pohyb zase taký ako predtým. 

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový prípravok pre zdravé kĺby
Vyskúšajte ZADARMO*

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa