Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate zde

Blog

Vápnik v našom tele - kedy je dobré ho dopĺňať?

Vápnik tvorí asi 1,5% celkovej telesnej hmotnosti, čo je celkom veľa, keď prihliadneme k tomu, že sa jedná o minerál. Väčšina je uložená v kostiach a zuboch, a zvyšok vápnika sa nachádza v krvi a mäkkých tkanivách. Na čom všetkom sa v našom organizme vápnik podieľa?

Kĺby, kosti, chrupavky – pohybový aparát je dokonalá stavebnica

Keď dva dieliky stavebnice spojíme šróbom, môžu sa začať hýbať. Takmer rovnako funguje i náš pohybový aparát. Kosti spájajú kĺby a na ne sa upínajú svaly. Vďaka zapojení nervového systému spoločne vykonávajú pohyb – chôdzu, ohýbanie, alebo napríklad otočenie. Čo môžeme robiť preto, aby naša stavebnica fungovala čo najlepšie?

10 prikázaní pre zdravé kĺby

V ľudskom tele môžeme nájsť až neuveriteľných 360 kĺbnych spojení, ktoré nám umožňujú vykonávať aj tie najmenšie pohyby. Rovnako tak nás dokážu pekne potrápiť. Prečítajte si, čo je možné robiť pre to, aby Vás bolesti neobmedzovali v každodennom živote.

Aké živiny potrebuje naša kostrová sústava?

Kostra človeka je základným stavebným kameňom nášho tela. Upínajú sa na ňu svaly, a vďaka svojmu geniálnemu zoskupeniu chráni zraniteľné orgány, ako je napríklad srdce v hrudnom koši. Keď sa narodíme, máme kosti mäkké a poddajné. To sa ale rýchlo zmení, a čím sme starší, tým krehkejšie naše kosti v tele sú...


1 / 1
©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa