Na svaly je najlepší horčík. Viete aj o ďalších živinách pre pohybový aparát?

Horčík nepochybne poznáte ako pomocníka pre unavené svaly. Okrem toho je horčík výborný aj na únavu a vyčerpanie. Nie je to ale jediný materiál, ktorý náš pohybový aparát potrebuje. Poznáte aj tie ostatné?

Na svaly je najlepší horčík. Viete aj o ďalších živinách pre pohybový aparát?

Prečo by ste nemali kašľať na svoje kĺby a svaly? 

Pohybový aparát je jednoducho nosným systémom celého nášho tela. Pohyb je základom života, ale aj mnohých radostí. Dokážete si predstaviť, že ísť na poštu alebo vstať z postele jedného dňa nemusí byť taká samozrejmosť, ako dnes?  

Pravda je, že kosti s vekom strácajú svoju kvalitu, svaly po troche leňošenia ochabnú a kĺby už nemusia mať svoj pôvodný pohybový rozsah. Tieto zmeny sú prirodzené, čo ale neznamená, že by sme proti nim nemali bojovať. Vždy je dobre, keď sem tam svojmu pohybovému aparátu doprajeme živiny vo forme minerálov, vitamínov a ďalších látok.

Na nervy a svaly je najlepší horčík, na kosti zase vápnik

Horčík sa podieľa nielen na správnej funkcii nervovej sústavy, ale pôsobí aj na nervy. Ako z hľadiska boja s únavou a vyčerpaním, tak aj v tom zmysle, že pomáha svalom zrelaxovať sa. Horčík dopĺňajte hlavne v prípade, že športujete, alebo máte fyzicky náročné zamestnanie. Bohužiaľ sa stalo to, že pôda je tak chudobná na minerály, ako je horčík. Z toho dôvodu v nej rastú rastliny menej bohaté na horčík. 

Vápnik je stavebnou hmotou kostí a zubov. Zodpovedá za ich pevnosť a hustotu. S vápnikom je to tak, že potrebuje spoluprácu s vitamínom D. Ten mu pomôže uložiť sa do kostí. Preto je dôležité užívať vápnik spolu s déčkom. Vyberajte si dobré zdroje vápnika – tie rastlinné majú v organizme nižšiu schopnosť vstrebávať sa ako živočíšne zdroje vápnika. 

Kĺbovú výživu rozumne kombinujte s pohybom 

Bez pravidelnej telesnej aktivity svoj pohybový aparát v kondícii neudržíte, ani keby ste jedli doplnky stravy po hrstiach. Obe veci si navzájom pomáhajú. Ideálne je zaradiť pohyb do každodenného života – do práce choďte pešo, pri televízii si zacvičte alebo nepoužívajte výťah. Dva krát týždenne vyrazte na dlhšiu prechádzku a doprajte si základné vitamíny (D a C) a minerály. Na kosti vápnik, na svaly je najlepší horčík. Uvidíte, akú kondičku budete mať!

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový prípravok pre zdravé kĺby

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa