Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate zde

Suplementy pre pohybový aparát: prečo si vybrať taký, čo obsahuje horčík?

Funkčný pohybový aparát berie väčšina ľudí ako samozrejmosť. Ale skôr či neskôr sa dostaneme do fázy, kedy bude aj rutinné vstávanie z postele o niečo ťažšie. Ako sa postarať o to, aby nám pohybový aparát čo najdlhšie slúžil? Pomocnú ruku vám podajú výživové doplnky. Vyberte si taký, čo obsahuje horčík.

Suplementy pre pohybový aparát: prečo si vybrať taký, čo obsahuje horčík?

Pohybový aparát ako základný kameň ľudského tela

Viete, čo všetko si môžete pod pojmom pohybový aparát predstaviť? Ide o veľmi prepracovaný mechanizmus kostí, kĺbov, ale aj väzov, svalov a šliach. Pôsobí naň fyzická záťaž všetkého druhu, čím dochádza k jeho postupnému opotrebovávaniu.

Čo robiť proti opotrebovaniu pohybového aparátu?

Aj keď si možno radi dáte poriadne do tela, majte na pamäti, že menej je niekde viac. Ideálne je nájsť rovnováhu medzi fyzickou záťažou a telesnou hmotnosťou. Aj pár kíl navyše bohužiaľ pohybový aparát môže poriadne zaťažiť. Nezabúdajte ani na podporu kĺbových chrupaviek a pravidelné dopĺňanie minerálnych látok.

S horčíkom nie je život horký, naopak!

Prispieva k normálnej funkcii svalov, ale aj nervového systému. Vedeli ste, že magnézium pomáha udržiavať normálnu štruktúru kostí? Je to tak, naša kostra obsahuje 55 – 60 % horčíka, ktorý sa nachádza v ľudskom tele. Pokiaľ ho má telo nedostatok, môže ho čerpať práve z kostí, čomu je lepšie sa vyhnúť.

Jednoducho stačí zaradiť do jedálnička jedlo, ktoré obsahuje horčík (listová zelenina, orechy, banány a iné), sladené limonády vymeniť za kvalitné minerálne vody alebo si jednoducho nájsť výživový doplnok, ktorým okrem magnézia doplníte aj ďalšie potrebné vitamíny a minerálne prvky.

Vápnik ako minerál pre zdravé kosti a zuby

To, že vápnik napomáha udržiavať normálnu štruktúru kostí pre vás určite nie je nič nové. Ale možno vás prekvapí, že hrá dôležitú úlohu v každom našom pohybe. Vstupuje totiž do buniek a prispieva tak k normálnej funkcii svalov. Podobne ako u horčíka, pokiaľ je vápnika v tele nedostatok, začne si ho organizmus čerpať práve z kostí. A to je aj v tomto prípade zle.

Kosti sa v dôsledku toho stávajú krehkejšie a náchylnejšie. Ako teda doplniť vápnik? Zažitou potravinou je mlieko, ale verte alebo nie, na prvej priečke nájdete iné potraviny. Napríklad jedna hrsť orechov denne vám môže dodať až 400 mg vápnika, čo je takmer 40 % odporúčanej dennej dávky. Ak dávate prednosť výživovým doplnkom, siahnite po tých s rybou kostnou múčkou, ktorá obsahuje kopu vápnika v každom zrnku.

Kolagén nie je len pre zdravú pleť a vlasy

V poslednej dobe sa kolagén teší veľkej obľube najmä ako výživový doplnok pre krásnu a zdravú pleť a vlasy. Lenže benefitov má oveľa viac. Aj tentoraz je veľmi prospešnou látkou pre pohybový aparát. Kolagén totiž tvorí štruktúru všetkých šliach, väzov a chrupaviek, čím zaisťuje ich pevnosť, pružnosť a odolnosť.

S pribúdajúcimi rokmi sa začína z tela vytrácať. Určite viete, o čom hovoríme, skrátka to vstávanie z postele je čím ďalej tým náročnejšie a menej svižné. Pritom, čím sme starší, tým viac kolagénu naše telo potrebuje. Nájdite si preto vhodný produkt, ktorý obsahuje kolagén v tej najprirodzenejšej podobe pre náš organizmus.
 

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový přípravek pro zdravé klouby

* platíte iba poštovné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2021 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa