Regenerácia kĺbovej chrupavky: pomôže vitamín C a glukozamín

Pri starostlivosti o pohybový aparát si môžeme vybrať z mnohých živín, ktoré sú dôležité pre kosti, svaly alebo kĺby. Hlavnou témou tohto článku je regenerácia kĺbovej chrupavky - viete, čo robiť na jej podporu a čo robiť, aby ste sa čo najdlhšie udržali v skvelej kondícii?

Regenerácia kĺbovej chrupavky: pomôže vitamín C a glukozamín

Ako vlastne funguje chrupavka?

Chrupavka je svetlé tkanivo, ktoré vyzerá trochu ako tuhé želé. Nachádza sa vo vnútri kĺbu, kde zabraňuje treniu koncov kostí o seba. Pôsobí tiež ako nárazník a pomáha nám vykonávať plynulé pohyby. 

Chrupavka sa okrem iného skladá z kolagénu a glukozamínu - tieto dve zložky zaručujú jej odolnosť a pružnosť. Platí pravidlo, že čím sme starší, tým viac môže chrupavka strácať tieto funkcie, pretože sa stáva krehkejšou a menej vyživovanou. Potom to ide od sily k sile: môžeme robiť len menší rozsah pohybu, alebo nám to robí problémy. 

Regenerácia kĺbovej chrupavky je o živinách

Jednoducho povedané - chrupavke by sme mali dodať to, čo prirodzene stráca. Telo si vytvára vlastný kolagén a glukozamín, ale s vekom sa táto schopnosť znižuje, zatiaľ čo nároky na pohybový aparát sa zvyšujú. Doplnenie kolagénu a glukozamínu je však jednoduché. Zamerajte sa na kĺbovú výživu tam, kde je chrupaviek veľa. 

kĺbová chrupavka - ilustračný obrázok

To však samo o sebe nestačí: dôležitý je pitný režim, ktorý by mal pozostávať najmä z čistej vody alebo minerálnej vody bez príchute. Nezabúdajte na pravidelné cvičenie, ktoré pomáha udržiavať svaly, kosti a kĺby v dobrej kondícii. 

Podpora tvorby kolagénu s vitamínom C

Okrem doplnenia glukozamínu a kolagénu v ich súčasnej podobe môžete podporiť aj ich produkciu v tele. Vitamín C je na to vynikajúci. Vytvára ideálne podmienky na tvorbu kolagénu, ktorý využíva celé telo, nielen chrupavka. Okrem toho je vitamín C užitočnou podporou imunitného systému, znižuje mieru vyčerpania a chráni naše bunky. 

Záver: regenerácia kĺbovej chrupavky je založená na dopĺňaní potrebných živín, primeranom pitnom režime a pravidelnej fyzickej aktivite

FlexiMed balení

FlexiMed

Nový prípravok pre zdravé kĺby
Vyskúšajte ZADARMO*

* platíte iba poštovné a balné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odosiela sa